25 Aralık Kurtuluş Bayramımız Kutlu Olsun

 

Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıl dönümünü büyük onur ve coşku içinde kutlamaktayız. Gaziantep savunmasında yazılan destan, ulusal kurtuluş savaşı tarihindeki kahramanlığın ve fedakârlığın zirve noktasıdır. Kurtuluşun mücadelesinde canlarını veren tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz. Ruhları Şad Olsun.

 

Kazanan çoktur, tarihin yazamayacağı kadar çok. Ama “direnmek”, herkesin harcı değildir. Kazanmak için güçlü olmak yetebilir; ama direnmek çok daha fazlasını ister. Direnmek, yürek ister, sabır ister ve en önemlisi haklı olmayı gerektirir. Bu yüzden tarih, güçlüyü ve kazananı değil; direneni yazar. Direnmek, çok daha büyük bir iştir kazanmaktan ve bunu en iyi bu toprak bilir. Çünkü savaşı Fransız kazanmıştı; ama tarih direneni yani Antep’i yazar. Bu yüzden, bir direnç madalyası olarak adında “Gazi” unvanını taşır bu şehir ve bu şehrin takımı.

 

Direniyor; 50 Yıllık tarihi ile Dünya'da örnek gösterilen bir kahramanlık destanı olan Gaziantep Savunmasında can pahasına kenti düşmana teslim etmeyen 6317 şehidin anısına matem rengi olan Siyah ve Şehitlerimizin kanını simgeleyen Kırmızı benimsenerek renkleri Kırmızı-Siyah olan bu koca çınar. Türk Futbol tarihinin köklü kulüplerinden Gaziantepspor’umuz zor da olsa direniyor, ayakta kalmaya çalışıyor.

 

Kulübümüz eski oyuncu ve kulüplerin FIFA dosyalarından dolayı Amatör Lig’e düşürülme tehlikesi ile karşı karşıyadır. Bu dosyalara acil şekilde 2 Milyon Euro civarında ödeme yapılmaması durumunda Gaziantepspor’umuz geri dönüşü olmayan bir yola girmiş olacaktır. Tarih'ine Sahip Çık Gaziantep! DESTEK yaz 5027'ye Gönder. SMS bağışlarınız ile Kulübümüze destek olmak için cep telefonunuz ile tüm GSM operatörlerine bağlı faturalı ve faturasız hatlardan bağış yapabilirsiniz. DESTEK yaz 5027’e gönder 5 TL tutarında bağış yap.

 

Şehrimizin düşman işgalinden kurtuluşunun 97.Yılının Gaziantepspor’un Kurtuluş yılı olmasını temenni ediyoruz. Zor günler geçiren Şehrimizin takımının gözümüzün önünde yok olmaması için var gücümüz ile sonuna kadar mücadele edeceğiz.

 

 

Hasan ŞAHİN

Gaziantepspor Kulübü Başkanı

 

 

 

 

Facebook
Twitter
KONU : ANTRENMAN
TARİH : 17 Ocak 2019 Perşembe
SAAT : 15.00
YER : Celal Doğan Tesisleri
AÇIKLAMA : Antrenman Basın ve Taraftara açık.
 • 2. Hafta


  İnegölspor


  Gaziantepspor
  08 Eylül 2018 Cumartesi / 16.30
  İnegöl İlçe Stadyumu
 • 1. Hafta


  Gaziantepspor
  1-0

  Ankara Demirspor
  2 Eylül 2018 Pazar / 16.00
  Gaziantep Stadyumu
S TAKIM O G B M Puan
0 Gaziantepspor 0 0 0 0 0
 
 
 
 
Gaziantepspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Tüm Hakları Gaziantepspor Kulübüne Aittir.
Gaziantepspor © 1969 - 2011