Başkanımız Hasan Şahin

Transfer yasağını kaldıracağız

 

Transfer yasağını ertelemek şartıyla kaldırıyoruz

 

Gaziantepspor Kulübü Başkanımız Hasan Şahin, bugün Celal Doğan Tesislerinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Şahin, Gaziantepspor'un hakkını yiyenlerden hesabını soracaklarını ifade etti. Şahin, sözlerinin arasında en önemli mesajı verdi ve taraftarlarımıza müjde vererek "Transfer yasağını Ocak ayını beklemeden kaldıracağım" dedi.

 

Hasan Şahin'in Basın Açıklaması....

GAZİANTEPSPOR BU KENTİN EN BÜYÜK MARKASI

 

Gaziantepspor sadece Gaziantep'in değil, Türkiye'nin ciddi bir markası bunu tüm dünya ve avrupa biliyor... Gaziantep marka şehir diyorsak, Gaziantep'in marka şehir olmasının en büyük sebebi Gaziantepspor'dur... Diyorlar ki Gaziantepspor'un çok borcu var, tabii ki Gaziantepspor'un borcu olabilir.. Ama Gaziantepspor bu şehirde yaşayan herkesten alacaklıdır. Nedenine gelince, Gaziantep'in bugün Türkiye'de bilinen ve tanınan bir şehir olmasının en büyük etkenlerinden birisi de Gaziantepspor'dur..

 

NASIL İCRAT YAPTIĞIMIZI HERKES GÖRECEK

 

Biliyorsunuz sezon başında Gaziantepspor kongreleri yaşadık, hepiniz şahittiniz.. Malesef bir türlü kongreler yapılamadı. Yapılmış olsaydı, biz seçilmiş olsaydık Gaziantepspor şu an bu durumda olmayacaktı. Nasip değilmiş... Bundan sonra bizim neler yapabileceğimizi herkes görecek. Kamuoyunda Hasan Şahin, madem sen bu kadar biliyorsun, konuşuyorsun artık icraat zamanı.. Sizde göreceksiniz, şahit olacaksınız Hasan Şahin ve ekibimin nasıl icrat yaptığını bütün Türkiye görecek.

 

HUZEYFE İLGİLİ İDDİALARI BELGELERLE AÇIKLAYACAĞIM

 

Asıl önemli olan 1 yıl önce göreve gelen yönetim Kızıl'ların devamı mı, değil mi burada sizlere anlatacağım. Takdir sizlerindir... Mutlu Özpineci, kısa bir süre geldi gitti. Sizlerde az çok biliyorsunuz.. O süreç kısa olduğu için Mutlu Özpineci ile ilgili de tabi bazı iddialar var.. Mutlu ve Huzeyfe ilgili bütün iddialar, bütün belgeler bizim elimizde ben belgelerle konuşacağım.. 
Mutlu Özpineci, döneminde yarattığı kaynak ile sağolsun onun yarattığı kaynak ile 500 bin TL bir sponsorluk anlaşması vardı. Ama o 500 bin TL'lik paradan Mutlu Özpineci başkanlık yaptığı kısa sürede 150 bin TL'sini alıyor. Onun dışında para almadığını görüyoruz, çünkü biz bütün hesapları inceliyoruz... Mutlu Özpineci'nin aldığı parayı işcilere bir kısım ödeme yapmış.

 

KULÜPLER BİRLİĞİNDEN VE CENK TOSUN'DAN
GELEN PARALAR NEREDE?

 

Ondan sonraki dönemde Huzeyfe Durmaz, başkanlığa geldi. Huzeyfe Durmaz, ekip arkadaşlarını ve başta Hayri abiyi değil, bütün Gaziantep'lileri kandırdırdı. Hayri Öztürk'ün bir iddiası var, benim Kızıl'larla iş birliğimi ispatlasınlar etek giyerim" demiş... O zaman etek giysin, şimdi yanınızda ispatlayacağım.. 
Nedenine gelince, geçen sezon transfer yasağı geldiğinde Huzeyfe Durmaz, bu kulubün başkanı değil, yöneticisi değil peki o transferleri nasıl yaptı, nasıl anlaştı ve o transfer yasağını da kaldıramadı. O kadar beceriksiz bir adam ki bu kulüpte hiç bir şey yapamamış...
Ve diyor ki ben Gaziantepspor'a para verdim. Nereye para vermiş muhasebe müdürümüz burada hesaplar burada sizlerle paylaşacağım. Kulüpler Birliğinden Denizbank hesabına gelen para 337 bin euro, çünkü kendisi diyor ya ben kendi cebimden bu paraları harcadım... Bu 337 bin euro'nun belgesi burada.. Şimdi ondan sonra bütün Türkiye'nin gündeminde Cenk Tosun.. Cenk Tosun'un ilk taksiti gelmiş Gaziantep Gatem Kuveyttürk hesabına 179 bin 597 euro para gelmiş... 1 milyon TL üzerinde 337 bin euro 1 milyon TL'de bu yani 3 milyon TL'ye yakın para geliyor. Artı Galatasaray'da oynayan Bruma'dan dolayı da 20 bin euro'da oradan geliyor.
Bunun içinde 200-300 ve 500 harcamış olabilir. Eğer ben 300 bin, 500 bin para harcamayacaksam benim bu koltukta oturmaya hakkım yok. Eğer ben Gaziantepspor başkanı olmasam siz beni haber yapar mısınız. Gaziantepspor başkanlığı yapmanın bir bedeli olmalı... Huzeye Durmaz'ın ismini çok gündeme getirmek istemiyorum ama getirmek zorunda kalıyorum.. 
Kendince hesap çıkarıyor, hatta benimde arkadaşım Faik Bezek'ten 200 bin TL aldığını iddia ediyor, ama bunu geri ödememiş. Faik Bezek diyor ki ben Gaziantepspor'dan alacaklıyım. Diyor ki ben o ödemeyi yaptım, Faik Bezek'e her hangi bir ödeme yapılmamış. Sonra diyor ki ben bu parayı sponsorluk anlaşmasından kestim. Kimin parasını kimden kesiyorsun. 3 milyon TL'ye yakın Huzeyfe Durmaz para alıyor. 
Tabii ki artık bu bizden çıkıyor. Bunun için yönetim kurulu kararıyla Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulunduk. Biz ne diyoruz, Gaziantepspor'un bir kuruşunu kimseye yedirmeyeceğiz. Ve bu kulübünün geçmiş 10 yılını Bağımsız Denetim Şirket tarafından araştıracağız. Gaziantepspor'un bir kuruşu benim namusum, şerefim demiştim. 
Gaziantepspor gerçekten bu durumları haketmiyor.. İnanın ki Gaziantepspor benim en hassas tarafım... Gaziantepspor'a asla zarar getirmem...

 

BUNDAN SONRA GAZİANTEPSPOR'A CEZA GELİRSE 
BEN İSTİFA EDECEĞİM

 

FİFA dosyaları ilgili dün FİFA avukatı, Ankaragücü'nün avukatı Erdal bey ile dün gece saat 1'e 2'ye kadar çalıştık. Bu saatten sonra bu çok ciddi bir iddia.. Gaziantepspor'a ceza gelecek, bir alt lige düşecek diyorlar ya ben bugünden itibaren eğer geçmişten bir karar alınmışsa bilmiyorum ama bugünden itibaren puan silme veya bir alt lige düşme olay olursa ben Hasan Şahin olarak istifa edeceğim. Düşünün 4-5 milyon euroluk borçtan bahsediyorum.. Yine iddia ediyorum eğer 3 puan silinirse bugünden öncesini bilmem ama bugün sonra böyle bir şey olursa Gaziantepspor Kulübü Başkanlığından istifa ederim... 
Hepimizin amacı Gaziantepspor'u kurtarmak, eğer biz becerisizsek ben kendi adıma konuşuyorum Hasan Şahin olarak ben yapamazsam istifa edeceğim... Ve iddia ediyorum FİFA'daki bütün dosyaları çözeceğiz... 
Huzeyfe Durmaz'ın Gaziantepspor adına, yararına hiç çalışma yaptığı olmamıştır. Burada elektrik, su yok. İşciler maaşlarını alamamış perişan durumdalar. Biliyorsunuz bu takımı hiç kimse savunamıyor, Yılmaz Vural hoca çıktı sağolsun savundu. Bu ayıp sadece benim ayıbım değil, bütün şehirin ayıbı. 
Bu kulüp hiç kimsenin değil, Gaziantep'in, Gaziantep halkının malıdır. Üyelikleri herkese açacağız, herkes gelip üye olabilir. Ama bu kulübe her hangi kim zarar vermişse onlarında üyeliğini sileceğiz. Ama bu işin kuralı var, nizamı var adam yıllarca kulüp başkanlığı yapmış ama aidat filan ödememiş. Onun üyelikte ne işi var, Gaziantepspor'a faydalı olanların burada olması gerekiyor. 
Benim anlamadığım bir nokta var, adam şimdi Göztepe'de oynuyor, bizde sadece 2 ay kalmış 1 milyon 250 bin TL alacağı var. Burası Gaziantepspor bu adam Ronaldo değil, Messi değil 2 ay için nasıl bu kadar para verilebiliyor bunu da çok merak ediyorum. Belgeler, dosyalar hepsi elimizde mevcut biz bunların hepsini çözeceğiz.

 

TARAFTARLARIMIZA MÜJDEM VAR
TRANSFER YASAĞI KALKACAK

 

Bu belki biraz erken olacak ama taraftarlarımıza bir müjde vermek istiyorum. Ocak ayına kadar transfer yasağının olduğunu herkes biliyor. Bunu şu anda açıklamayacaktım ama Gaziantepspor taraftarı o kadar çok üzüldü ki onlara bu müjdeyi vermek istiyorum. Bu kulübün başına gelenler hiç bir şey yapmamış çünkü onların derdi Gaziantepspor değildi. Hatta kusura bakmayın biraz kaba olacak ama ölüye tecavüz edilmez diyorum ama bu Hüzeyfe Durmaz ölüye tecavüz etti. Bunu bile bilmeyecek kadar beceriksiz... Taraftarlarımıza vereceğim müjde her hangi bir kulübün bir defa transfer yasağını erteletme hakkı var. Huzeyfe Durmaz neden bunları yapmamış, bilmez ki, işi değil bu. 
Eğer bir kaza, bela olmazsa Ocak ayını beklemeden 1 ay içinde transfer yasağını kaldıracağım Allah'ın izniyle... İnşallah bu transfer yasağını kaldırarak bu sezon şampiyonluğa oynamak istiyoruz. Başkanlık nasıl yapılır, kulüp nasıl yönetilir benden öncekiler hepsi görecek.

 

SİZ SÖZÜNÜZÜ TUTARSANIZ HERKES SİZE DESTEK OLUR

 

Kızıl kardeşlerin bu kulübe verdiği en büyük zararlardan birisi de maneviyat olarak neymiş eferdim sayın valimiz bize destek vermiyor, Belediye başkanımız, bakanlarımız bize destek vermiyor. Kesinlikle ben buna katılmıyorum. Neden destek olmadıklarını da açık hepimiz çok iyi biliyoruz. Yaptıkları desteğin boşa gittiklerini görmüşler ve aldıkları destekten dolayı da inkar etmişler.. Allah'ın izniyle onların Gaziantepspor'la ilgili hiç bir sorunu yoktur. Onlarda Gaziantepspor'un bu şehrin çok güçlü bir markası olduğunu biliyorlar. Bu saatten sonra inşallah onlarda bize destek olacaklar. 
Ve yine Elyasa denen futbolcuyu Kızıl kardeşler Türkiye'nin gündemine oturttu. 3 tane kulübü birbirlerine düşman ettiler. Gaziantepspor, Gazişehir ve Şanlıurfaspor'u birbirlerine düşman ettiler. Düşünün ki bu 3 kulüp kardeş kulüpler ve bunları birbirlerine düşman ettiler. Hem bunu yaptılar tekrar Huzeyfe birlikte bu takıma getirdiler. Elyasa ile ilgili iddialar var ama belgeler elimde olmadığı için bunu konuşamıyorum. Görevimizin başına gelir, gelmez ilk işimiz Elyasa'yı göndermek oldu. İsmi bu kadar şaibeye karışmış bir kişinin Gaziantepspor'da sportif direktör'de, futbolcu da olamaz.

 

GAZİANTEPSPOR VE GAZİŞEHİR KARDEŞTİR

 

Yine Gazişehir ile Gaziantepspor'u düşman etmeye çalıştılar. Bu iki takım kardeş takımlardır. Ama biz abiyiz, onlarda bizim kardeşlerimizdir. Eğer Allah kısmet ederse, iki bakanımız, belediye başkanımız, valimiz ve hatta kısmet olursa Cumhurbaşkanımızmla birlikte görüşeceğim. Eğer biz abiysek, biz çoğunu da istemiyoruz, eşit bir şekilde destek istiyoruz. Ve Gaziantepspor Allah'ın izniyle hak ettiği yere gelecektir.

Kulüp Başkanımız Hasan Şahin, toplantısının ardından As Başkanımız Hayri Öztürk'de geçmiş yönetimle ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Facebook
Twitter
KONU : ANTRENMAN
TARİH : 10 Eylül 2018 Pazartesi
SAAT : 16.00
YER : Celal Doğan Tesisleri
AÇIKLAMA : Antrenman Basın ve Taraftara açık.
 • 2. Hafta


  İnegölspor


  Gaziantepspor
  08 Eylül 2018 Cumartesi / 16.30
  İnegöl İlçe Stadyumu
 • 1. Hafta


  Gaziantepspor
  1-0

  Ankara Demirspor
  2 Eylül 2018 Pazar / 16.00
  Gaziantep Stadyumu
S TAKIM O G B M Puan
0 Gaziantepspor 0 0 0 0 0
 
 
 
 
Gaziantepspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Tüm Hakları Gaziantepspor Kulübüne Aittir.
Gaziantepspor © 1969 - 2011