Başkanımız Hasan Şahin

"Kısa süre içinde önemli, tarihi gelişmeler olacak"

 

Başkanımız Hasan Şahin, Hürriyet Gazetesi Avrupa temsilciğine verdiği röportajda, Gaziantepspor adına kısa süre içinde önemli, tarihi gelişmeler olacağını belirtti. Başkan Şahin; "Almanya'nın Oberliga takımlarından birini almak için görüşmeler sürüyor. Alman hocaları da Gaziantep'teki Futbol Akademisi'nin başına getirerek Türk Futboluna hizmet etmek istiyoruz" dedi.

 

Başkan Hasan Şahin Almanya'da isim yapmış bir takım alacaklarını açıkladı. İsim vermekten kaçınan Hasan Şahin, Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti sınırları içinde yer alan kulübün tarihi ve bilinen bir takım olduğunu söyledi. Aralıksız 27 yıl Süper Lig'de yer alan ve Türkiye'yi Avrupa Kupaları'nda başarıyla temsil eden efsane kulübün başkanlığına 9 ay önce seçilen Hasan Şahin, Gaziantepspor'un 4-5 yıl içinde layık olduğu Süper Lig'e çıkacağını iddia etti. Girdiği ekonomik kriz sonrası aldığı cezalar nedeniyle alt liglere düşen Gaziantepspor, 2018/19 sezonunun ikinci yarısında ligden çekildiğini belirten Hasan Şahin, gelecek sezondan itibaren BAL Ligi'nde yer alacaklarını ifade etti.

 

Temiz bir sayfa açmak istediklerini dile getiren Hasan Şahin; "Geçmiş dönemlerde yapılan yönetim hataları nedeniyle bu duruma geldik. Geçmişe dönük hesapların talebimiz üzerine inceleneceğini söyleyebilirim. Gaziantepspor'u bu duruma getirenlerden hesap sorulmasını istiyoruz. Kimsenin cesaret etmediği, kimsenin düşünemediği bir projeyi Donkişot’luk yaparak Gaziantepspor gibi bir efsanenin, markanın yok olmaması için kalktım, takımı ligden çektim. BAL Ligi'nde tertemiz bir sayfa açarak tekrar başlayalım istedim. Tek kurtuluş reçetesi buydu " şeklinde konuştu.

 

ALT YAPI EKOLÜNÜ TÜRKİYE'YE TAŞIYACAĞIM
 

Bir süredir Almanya'da bulunan ve Duisburg'a yaptığı ziyaretler sırasında açıklama yapan Gaziantepspor Başkanı Hasan Şahin; "9 aydır başkanım. 300 milyon borçla, batmış bir takıma başkan oldum. Sık sık Almanya'ya geliyorum, ama bu gelişimin nedeni çok farklı. Kısa süre içinde önemli, tarihi gelişmeler olacak. Oberlig'te yer alan bir takım satın aldık. Bu projemizin kısa sürede resmileşeceğine inanıyorum. Satın alacağımız Alman Kulübüne de başkan olacağım. Futbolda Almanya'daki alt yapı ortada ve çok başarılı. Bu alt yapı ekolünü Türkiye'ye yerleştirmek istiyoruz. Takımın ismini vermek istemiyorum, ama tarihi bir kulüp ve NRW bölgesinde olduğunu söyleyebilirim. Alt yapımızı güçlendirmek adına Alman hocaları da Gaziantep'teki Futbol Akademisi'nin başına getirerek Türk Futboluna da hizmet etmek istiyoruz. En fazla 4-5 yıl içinde Gaziantepspor layık olduğu yere gelecek. Her yıl bir şampiyonluk vaad ediyorum" dedi.

 

 

 

 

Facebook
Twitter
KONU : ANTRENMAN
TARİH : 17 Ocak 2019 Perşembe
SAAT : 15.00
YER : Celal Doğan Tesisleri
AÇIKLAMA : Antrenman Basın ve Taraftara açık.
 • 2. Hafta


  İnegölspor


  Gaziantepspor
  08 Eylül 2018 Cumartesi / 16.30
  İnegöl İlçe Stadyumu
 • 1. Hafta


  Gaziantepspor
  1-0

  Ankara Demirspor
  2 Eylül 2018 Pazar / 16.00
  Gaziantep Stadyumu
S TAKIM O G B M Puan
0 Gaziantepspor 0 0 0 0 0
 
 
 
 
Gaziantepspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Tüm Hakları Gaziantepspor Kulübüne Aittir.
Gaziantepspor © 1969 - 2011