Değerli Gaziantep Halkı ve Gaziantepspor''a gönül veren sporseverler

 

Gaziantepspor’a başkan adaylığımı açıkladığım ilk günden itibaren, Gaziantepspor için gecemi gündüzümüze katarak kendi imkânlarım ile maddi-manevi bu koca çınarı yaşatmak için var gücümle mücadele ettim. Gaziantepspor’a ailemden ve işlerimden daha çok zaman ayırarak, adaylığımın ilk gününden itibaren Kulüp içinde ve dışındaki tüm sorunları tek başıma göğüslemeye çalıştım. Bu süre zarfında Gaziantepspor’un adını kullanarak hiçbir şekilde maddi çıkarlar içine girmedim. Aksine kendi şirketim iflas etme noktasına geldi.

 

Tüm kamuoyu biliyor ki; Gaziantepspor başkanlığı görevine başladığımda büyük bir enkaz devir aldım. Adaylığımı açıkladığım günün ertesinde ilk iş olarak sezon başı transfer yasağını kaldırmak ve 24 transfer yasağı dosyasını çözüme kavuşturmak için uğraştım ancak 23 dosya çözüldü ve tüm sporseverler tarafından bilinen 1 dosya yüzüne transfer yasağını kaldıramadık. Nedenini araştırdığımızda transfer bitimine son dakika kala sorun çıkan dosyada Gaziantepspor’a zarar vermek için mücadele edenlerin parmağı olduğunu gördük.

 

Göreve geldiğimde “maddi-manevi tüketilmiş, içi boşaltılmış, tüm gelirlerine el konulmuş, Kulüp Lisansı alınmamış, FIFA dosyaları üst üste birikmiş, deplasmana gidemeyen, yemek çıkmayan, elektrik ve doğalgazı kesik, futbolcu ve personel maaşları ödenmemiş” bu enkazın altından kalkmak için maddi olarak tek başıma mücadele etmeye çalışsam da sürekli önümüze engeller konuldu. Kimsenin 1 lira dahi yardım etmediği bu dönemde tüm bu sorunları şahsım olarak üstlenmeye çalışsam da sürekli birilerinin adamı olmakla itham edildim. “Kulübün tüm borçları yaklaşık 110 Milyon TL civarında. Bu borcu ben yapmadım. Yapanlardan da kimse hesap sormadı.” Tek başıma bu borcun altından kalkmam mümkün değil. Benim kadar 2 milyon nüfusa sahip olan Gaziantep Şehrinde yaşayan vatandaşlarımız gücünün yettiği kadar bu kulübe azda olsa yardım etse bu borç yarı yarıya azaltılarak hepsi ödenir ve bu çınar tekrar dan ayağa kalkar. Gaziantepspor Kongre Üyeliğini tüm halka açtım. Ancak ne yazık ki sadece 2 kişi başvuru yaptı.

 

“Tüm bu olumsuzluklara, ötelenmişliğe rağmen, en başta cefakâr kulüp personeli, genç oyuncularımız ve şahsım mücadele etmeye, sorunlarla savaşmaya devam ettik.”

 

Başkanlığım süresince hatalarımız mutlaka olmuştur. Bu konuda öz eleştiri yapmaktan asla çekinmem. 50 yıllık bir mazisi geçmişi olan Gaziantepspor Kulübü için birçok konuyu çözeme kavuşturmak için uğraştım, çaba harcadım.

 

“ELEKTRİK-DOĞALGAZ”

 

Göreve geldiğimizde tesislerin elektrik ve doğalgazı kesikti. Taksitlendirme yapılarak şahsi kefaletimi verdim ve ödeme yaparak açılmasını sağladım. Eski stadyum Kamil Ocak’ın elektrik faturaları ödenmemişti. Buradaki borca dahi şahsi kefaletimi verdim ve gücümün yettiği kadar ödeme yapabildim. Eski yönetim tarafından ödenmeyen elektrik borçlarından dolayı şahsıma tutuklama talebi geldi. Şuan tesislerimizin elektrikleri kesik. Elektrik borçlarının ödenmesi için sayın Valimizden yardım istedim. İnşallah sayın Valimiz bu konuda Gaziantepspor’a yardımcı olacaktır.

 

“MUTFAK ve DEPLASMAN GİDERLERİ”

 

Futbol takımımız ve Personelimiz için malzeme olmadığından tesislerde yemek çıkmıyordu. Antrenman da su dahi bulunamıyordu. Malzeme alımı için piyasa olan borçlar ödenerek, malzeme alımı sağlandı ve düzenli şekilde oyuncuların ihtiyaçlarına yönelik yemek çıkmaya başladı.

 

Gaziantepspor deplasmana gidemeyecek durumdaydı. Uçak, Otel, Mazot, Araç Kiralama, Malzeme ve Kafile giderlerini tek başıma üstlenerek bu zamana kadar Gaziantepspor’un deplasmanda sahaya çıkmasını sağladım.

 

“PERSONEL SORUNLARI”

 

Göreve başladığımızda tüm personel haklı olarak maaşlarını alamadıklarından dolayı grev yapıyordu. Kendilerinden zaman istedik ve eski yönetime yakınlığı ile bilinin 35 e yakın personelin tüm maaşları ödenerek görevlerine son verildi. Geriye kalan personel ile tüm işlerin yapılabileceğini gördük ve 35 personelin Kulübün üzerinden maddi olarak yükünü kaldırdım.

 

“TEKNİK EKİP ve FUTBOLCU GİDERLERİ”

 

Sezon başından bu yana gerek Teknik Direktör ve Yardımcıları olsun, gerekse de Futbolcularımızın maaşlarını tek başıma ödemeye çalıştım. Bir kısmını gücüm yettiği kadar ödedim. Bunun yanında (2-3 oyuncu hariç) lisans işlemleri gereken tüm masrafları şahsım karşıladı.

 

“ALT YAPIYI AYAĞA KALDIRMAMIZ LAZIM”

 

Maddi sorunlar ile boğuşan Gaziantepspor’un geleceği Alt Yapıda. Buradan çıkarılacak yetenekli oyuncular ile bu kulüp yeniden küllerinden doğacaktır. Alt Yapının ayağa kaldırılması, daha sağlıklı bir yaşam şartlarına kavuşturulması için yeni alt yapı tesisi için proje hazırlatarak Türkiye Futbol Federasyonuna sundum. Daha önceleri alınarak alt yapıya kullanılmayan alt yapı yardım fonunun tekrar açılması durumunda tüm yatırımları buraya yaparak Gaziantepspor’un geleceğinin hazırlanması lazım.

 

“SAVCILIĞA İNCELEME İÇİN DİLEKÇE VERDİM”

 

Gaziantepspor Kulübü üzerinden kim yolsuzluk yapmışsa bunun ortaya çıkarılması için Gaziantep Cumhuriyet Savcılığı’na, benden önceki yönetim kurullarının gelir-giderlerinin incelenmesi, şahsımın görev yaptığı süre içerisinde gelir-giderlerin incelenmesi, ayrıca eski teknik adam Oktay Derelioğlu’nun iddialarının incelenmesi için dilekçe verdim. Ben kendi dönemimin tüm hesabını şeffaf bir şekilde vermeye hazırım.

 

“VERGİ DAİRESİNDEN İNCELEME İSTEDİM”

 

Kendi dönemim de dâhil Gaziantepspor’un geriye dönük tüm dönemlerinin incelenmesi için Vergi Dairesine dilekçe verdim. En ufak bir yolsuzluğum varsa hesabını vermeye hazırım.

 

“ÖZEL GÜVENLİK BULUNDURULMAMASI”

 

Kulübün maddi olarak imkânları olmadığından dolayı son zamanlarda maçlarımıza özel güvenlik firması getirtemedik. Bu yüzden dahi Gaziantep Savcılığı tarafından şahsıma 20 bin TL para ceza kesildi.

 

“CHICO FIFA DOSYASI”

 

Eski futbolcumuz Chico’nun FIFA’da bulunan dosyasını çözüme kavuşturarak eksi puan alınmasının önünü kestim.

 

“FIFA DOSYALARI”

 

Birçok yabancı futbolcunun alacakları ödenmediğinden FIFA’da Gaziantepspor’un dosyaları dağ gibi birikmiş durumda. Bu dosyaların çözüme kavuşması için var gücümüz ile mücadele ettik, birçoğundan ek süre isteyerek dosyaları öteledik. Ancak maddi olarak tüm gelirleri borçlara giden hiçbir geliri olmayan, destek görmeyen bu kulübün dosyaların altından kalkması mümkün değil.

 

Tüm bu sorunları ile mücadele ederken ne yazık ki yanımda kendi Yönetim Kurulum dahi yoktu. Kimse elini cebine atmıyor, tek kuruş para vermiyor, takımın bir deplasman giderini dahi karşılamıyordu. Bu süre zarfında sesimizi kimse duymuyor, yanımızda sadece taraftar gruplarımız ve kulüp çalışanları vardı.

 

Gelinen noktada taraftarlarımıza ve aylardır maaş almayarak cefakârca çalışan

Personelimize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gördüm ki gerçek Gaziantepspor’lu sadece onlar. Büyük bir mücadele verdiler, halende vermeye devam ediyorlar.

 

Sonuç olarak; maddi olarak şahsım bu yükü kaldıramayacak noktaya geldi. Deplasmanlara götüremeyecek, mutfak giderlerini karşılayamayacak durumdayım. Gaziantepspor Kulübünün mevcut durumu, geleceği ve şehrimizin markası Gaziantepspor’un menfaatleri açısından kim bu kulübü ayağa kaldırmak, taşın altına elini koymak istiyorsa yardımcı olmaya ve başkanlık görevini bırakmaya hazırım.

 

Kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Saygılarımla.

 

 

Huzeyfe DURMAZ

Gaziantepspor Kulübü Başkanı

 

 

 

 

Facebook
Twitter
KONU : ANTRENMAN
TARİH : 17 Nisan 2018 Salı
SAAT : 11.00
YER : Celal Doğan Tesisleri
AÇIKLAMA : Antrenman Basın ve Taraftara açık.
 • 32. Hafta


  Gaziantepspor


  Eskişehirspor
  21 Nisan 2018 Cumartesi / 15.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 31. Hafta


  İstanbulspor
  4-0

  Gaziantepspor
  13 Nisan 2018 Cuma / 18.00
  Esenyurt Stadyumu
 • 30. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Adanaspor
  07 Nisan 2018 Cumartesi / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 29. Hafta


  Boluspor
  2-0

  Gaziantepspor
  31 Mart 2018 Cumartesi / 15.00
  Bolu Atatürk
 • 28. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Elazığspor
  17 Mart 2018 Cumartesi / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 27. Hafta


  Gaziantepspor
  2-1

  Samsunspor
  11 Mart 2018 Pazar / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 26. Hafta


  Çaykur Rizespor
  5-1

  Gaziantepspor
  7 Mart 2018 Çarşamba / 19.00
  Çaykur Didi
 • 25. Hafta


  Gaziantepspor
  1-3

  Balıkesirspor
  03 Mart 2017 Cumartesi / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 24. Hafta


  Ankaragücü
  4-0

  Gaziantepspor
  24 Şubat 2018 Cumartesi / 15.30
  Ankara 19 Mayıs
 • 23. Hafta


  Gaziantepspor
  0-1

  Altınordu FK
  20 Ocak 2018 Salı / 19.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 22. Hafta


  B.B Erzurumspor
  5-1

  Gaziantepspor
  17 Şubat 2018 Cumartesi / 13.00
  Kazım Karabekir Stadyumu
 • 21. Hafta


  Adana Demirspor
  0-3

  Gaziantepspor
  09 Şubat 2018 Cuma / 18.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 20. Hafta


  Manisaspor
  3-1

  Gaziantepspor
  02 Şubat 2018 Cuma / 18.00
  Manisa
 • 19. Hafta


  Gaziantepspor
  0-4

  Gazişehir FK
  28 Ocak 2018 Pazar / 15.30
  Gaziantep Stadyumu
 • 18. Hafta


  Ümraniyespor
  7-0

  Gaziantepspor
  21 Ocak 2018 Pazar / 13.00
  Ümraniye Stadyumu
 • 17. Hafta


  Giresunspor
  2-0

  Gaziantepspor
  22 Aralık 2017 Cuma / 18.00
 • 16. Hafta


  Gaziantepspor
  0-0

  Denizlispor
  16 Aralık 2017 Cumartesi / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 15. Hafta


  Eskişehirspor
  7-0

  Gaziantepspor
  11 Aralık 2017 Pazartesi / 18.00
  Eskişehir Stadyumu
 • 14. Hafta


  Gaziantepspor
  1-1

  İstanbulspor
  03 Aralık 2017 Pazar / 13.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 13. Hafta


  Adanaspor
  3-2

  Gaziantepspor
  25 Kasım 2017 Cumartesi / 13.00
  5 Ocak Fatih Terim
 • 12. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Boluspor
  20 Kasım 2017 Pazartesi / 18.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 11. Hafta


  Elazığspor
  2-0

  Gaziantepspor
  04 Kasım 2017 Cumartesi / 13.00
  Atatürk Stadyumu
 • 10. Hafta


  Samsunspor
  3-0

  Gaziantepspor
  27 Ekim 2017 Cuma / 18.00
  Samsun Stadyumu
 • 9. Hafta


  Gaziantepspor
  0-0

  Çaykur Rizespor
  21 Ekim 2017 Cumartesi / 19.30
  Gaziantep Stadyumu
 • 8. Hafta


  Balıkesirspor
  2-0

  Gaziantepspor
  14 Ekim 2017 Cumartesi / 15.00
  Atatürk Stadyumu
 • 7. Hafta


  Gaziantepspor
  1-2

  MKE Ankaragücü
  30 Eylül 2017 Cumartesi / 15.30
  Gaziantep Stadyumu
 • 6. Hafta


  Altınordu A.Ş
  3-0

  Gaziantepspor
  23 Eyül 2017 Cumartesi / 15.00
  Bornova Stadyumu
 • 5. Hafta


  Gaziantepspor
  0-0

  B.B Erzurumspor
  17 Eylül 2017 Pazar / 20.00
  Gaziantep Stadyumu
 • 4. Hafta


  Adana Demirspor
  3-1

  Gaziantepspor
  11 Eylül 2017 Pazartesi / 20.00
  5 Ocak Fatih Terim
 • 3. Hafta


  Gaziantepspor
  1-4

  Manisaspor
  26 Ağustos 2017 Pazar / 21.45
  Gaziantep Stadyumu
 • 2. Hafta


  Gazişehir FK
  0-1

  Gaziantepspor
  20 Ağustos 2017 Pazar / 21.45
  Kalyon Arena
 • 1. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Ümraniyespor
  13 Ağustos 2017 Pazar / 21.45
  Kalyon Arena
S TAKIM O G B M Puan
1 Çaykur Rizespor 24 13 6 5 45
2 Ümraniyespor 24 13 5 6 44
3 MKE Ankaragücü 24 12 7 5 43
4 Gazişehir FK 24 10 8 6 38
5 İstanbulspor 24 11 5 8 38
6 Boluspor 24 11 4 9 37
7 Altınordu 24 10 6 8 36
8 Elazığspor 24 9 8 7 35
9 Balıkesirspor Baltok 24 10 6 8 33
10 BB Erzurumspor 24 8 9 7 33
11 Adanaspor 24 9 6 9 33
12 Giresunspor 24 8 7 9 31
13 Eskişehirspor 24 9 6 9 30
14 Samsunspor 24 6 10 8 28
15 Adana Demirspor 24 7 6 11 27
16 Denizlispor 24 7 5 12 26
17 Manisaspor 24 7 2 15 14
18 Gaziantepspor 24 1 4 19 4
 
 
 
 
Gaziantepspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Tüm Hakları Gaziantepspor Kulübüne Aittir.
Gaziantepspor © 1969 - 2011