ELYASA SÜME

"Babama ne kadar teşekkür etsem az"

 

Aklımdan her zaman Avrupa geçer

 

Gaziantepspor'umuzun kaptanı Elyasa Süme, dergimizin konuğuydu... 2 yıl önce babasının rahatsızlığı nedeniyle takımımızdan ayrılarak İstanbul'un yolunu tutan ve Kasımpaşa formasıyla ter döktü... Oldukça başarılı sezon geçirdi. Herkes onun yeniden Kasımpaşa ile sözleşme yapmasını bekliyordu ama o sürpriz bir kararla herkesi şaşırtarak yeniden yuvaya yani Gaziantepspor'a dönüş yapmaya karar verdi...

 

Bir çok takımdan gelen teklife rağmen Elyasa Süme, burada çok güzel günlerinin geçtiğini ve buradaki ortamı unutmadığı için Gaziantepspor'u tercih ettiğini söyledi. Takımın kaptanı olan örnek bir kaptanlık yapan Elyasa takıma aynı zamanda ağabeylikte yapıyor. Kaptan takımın ligdeki gidişatının kötü olmadığını belirterek yeni bir takım olduklarını hatırlattı. Elyasa hedef olarak ise kendisinin ve takımın her zaman aklından Avrupa geçtiğini söyledi.

 

Elyasa Okan Buruk demeye kalmadan o sıraladı övgü dolu sözledi. İnter, Galatasaray ve Beşiktaş gibi köklü kulüplerde forma giyen Okan Buruk'un mütevazi kişiliğinden bahseden Süme, önemli sözler sarf etti. Başkan İbrahim Kızıl içinde bir şey söyleyen Elyasa kısaca "Ben böyle bir başkan başka bir yerde görmedim" diyerek önemli vurgu yaptı. Takım içindeki ortamı da anlatan Elyasa çok güzel bir aile ortamı olduğunu belirterek, bakın dergimize neler, neler anlattı..

 

Kaptan yeniden yuvadasın ve ilk olarak bununla başlayalım…

 

Gaziantepspor'a tekrar döndüğüm için çok mutluyum.. Çünkü burada çok güzel bir dönem geçirmiştim.. Çok güzel zaman geçirdim. Başarılı günlerimiz oldu. Ondan sonra özel hayatımdaki sebeplerden dolayı ayrılmak zorunda kaldım. Başkandan helallik isteyip öyle ayrıldım. 2 yıl ayrılığın ardından yeniden buraya geldiğim için mutluyum. Tekrar bu formayı giymek ve Gaziantepspor’a hizmet etmek benim için gurur verici bir şey.. Şu anda her şey çok iyi gidiyor Allaha şükür.

 

2 yıl Gaziantep ayrı nasıl geçti?

 

Buradan ayrıldıktan sonra Kasımpaşa’ya gittim. Orada da güzel bir zaman geçirdim, başarılıydık zaten.. Açıkcası tabii ki İstanbul inanılmaz bir şehir.. Güzel günlerim oldu ama açıkçası burdaki ortamı da özledim. Gerçekten Gaziantep’e içimde büyük bir özlem vardı.

 

HER ŞEY ANİ GELİŞTİ VE BURAYA GELMEM TESADÜF OLDU

 

İlk teklif geldiğinde kararın ne oldu?

 

Bana bir çok teklif vardı açıkçası.. Ama nasıl oldu, zaten başkanla ara, ara görüşüyorduk. Gaziantepspor’u bende yakından takip ediyordum. Personellerle görüşüyordum, eski takım arkadaşlarımla görüşüyordum. Sonra tabii transfer sezonu yaklaştıktan sonra sürekli teklifler gelmeye başlamıştı. Başarılı bir sezon geçirmiştim çok şükür. Aslında birazda tesadüf oldu, öyle sıradan görüşüyorduk ama transferden sorumlu yöneticimiz Mustafa Kızıl’la bir AVM’de görüştük. Oda tesadüf oldu, orada karşılaşmıştık. Herkes benim Kasımpaşa ile uzatacağımı bekliyordu. Orada Mustafa abide bunu bekliyordu galiba.. Daha imza atmadığımı duyunca tekrardan görüşelim dedi. Bende tamam dedim, o andaki içimdeki duygularımla hiçbir şekilde olumsuz düşünmedim. Sonra İstanbul’da birkaç gün geçmeden görüşme oldu. Mustafa abi ve aynı zamanda Okan hocamızla.. O görüşmede de gerçekten çok fazla düşünmeden kararı verdim. İyi ki de Gaziantepspor’a geri dönmüşüm..

 

Peki daha önce oynadığın dönem ile şimdi ki Gaziantepspor arasında bir değişiklik var mı?

 

Çok büyük farklar yok aslında... Bıraktığım ortam aynı şekilde burada.. Sıcak ortam, aile ortamı o atmosfer aynı şekilde devam ediyor. Beni en çok mutlu eden etkenlerden birisi bu.. Herkes gerçekten çok samimi. Çok farklı değişiklik yok ama tek değişikli oyuncu kadrosu ve hoca değişti.

 

Geçen sezon kötü geçti, bu sezon beklentilerin tam aksine nasıl bir başlangıç yaptık diyebiliriz?

 

Çok açık konuşuyorum, geldiğim kulüp Kasımpaşa kulübü, üst sıraları hedefleyen ve güçlü bir ekip.. Bu şekilde bir karar almama yakın çevremdekiler aslında biraz şaşırdılar. Neden kalmadın, neden Gaziantepspor’a dönüyorsun gibisinden sorular geldi. Ama hisler çok olumluydu. Hiç bir şekilde bu kulübün tekrar kötü günler geçireceğini düşünmüyordum. Çünkü kulübün yapısını az çok biliyorum, insanları biliyorum. Bende kulübe sahiplenmek adına sadece burada geçici bir personel gibi değilde gerçekten burada uzun sure kalacakmış gibi hareket edeceğim için sorumluluğa üstlendim açıkcası.. Benim içimdeki Gaziantepspor, zaten adı yetiyor. Bırakın düşmeyi hani benim aklımdan her zaman üst sıralar geçiyor, Avrupa geçer.

 

KÖTÜ BİR GİDİŞAT YOK

 

Şu an ki durumu nasıl değerlendiriyorsun?

 

Şu an baktığımızda kötü bir gidişat yok. Yeni bir takımız, çok sayıda genç ve birbirini yeni yeni tanıyan bir ekibiz. Ona ragmen çok fazla para harcayan ve yatırım yapan takımların önündeyiz. Dışardan farklı görünebilir ama benim dediğim gibi kötü değiliz. Bunun daha da üstüne koyarak devam edebiliriz. İnşallah bunuda yapacağız. Sadece şöyle bir şey var şu an için bir şey söylemek daha erken.. Daha yapmamız gereken çok iş var. Eksiklerimiz halen var, üstüne koyup daha iyi şeyler yapmamız gerekiyor. Üstüne koyarak önümüzdeki sezonlarda daha iyi yerlere gelmeye çalışacağız.

 

Bu sezon için hangi sende hayal kırıklığı yaşattı?

 

Hayal kırıklığı darken performans olarak değilde son dakikada yediğimiz goller diyebilirim. Özellikle Fenerbahçe maçındaki o mağlubiyet gerçekten bizi çok üzdü ve hayal kırıklığı yaşattı. Çünkü çok iyi mücadele ettik, başa baş oynadık, pozisyonlara da girdik. Hatta galibiyetle dönmek isterdik ve bunuda başaracak güçteydik. Zaten kamuoyu bizi maçtan sonra tebrik etmişti. Haksız penaltıyla yenildik. Bunu herkes söyledi haksız penaltıyla mağlup olduk ve en azından 1 puanla dönmemiz gerektiği söylendi. Orada çok büyük bir üzüntü yaşadık. Ama üstesinden geldik ve ondan sonra gerçekten iyi bir seri yakaladık. Tabii Trabzonspor maçıda bizde hayal kırıklığı yaratan maç oldu. Maç bitti denildiği anda gol yedik ve 2 puan kaybettik. İnişler, çıkışlar olacak önemli olan takımı hak ettiği güzel yerlere getirmektir.

 

Kaptan’dan öte abi gibisin, nasıl gidiyor kaptanlık…

 

Kaptanlık benim için hiçte zor bir görev değil. Çünkü arkadaşlar gerçekten herkes elinden geleni yapıyor. Benim yapabileceğim tabii ki bir şey varsa tecrübelerimden bir şeyler aktarabilirsem çok mutlu olurum. Ama aynı şekilde benimle birlikte diğer futblcular var sadece ben değil. Daha önemlisi bizim başımızda çok önemli bir hoca var. Futbolculuk kariyerinde çok büyük takımlarda, çok büyük futbolcularla oynamış bir hocamız var. Zor bir işimiz yok, herkes elinden geleni en iyi şekilde yaptığı için ve gerçekten insanı yapı olarak karakteri düzgün bir takım olduğumuz için bizim işimiz bu nedenle kolaylaşıyor. Tabii ki maç içerisinde tecrübesizlikten dolayı hatalar oluyor, bunlar çok normal şeyler bunlardan ders çıkarıp daha iyisini yapmak istiyoruz. Kendi aramızda bunları konuşuyoruz, paylaşıyoruz.

 

Tecrübeli isim olarak gençlere tavsiyen ne olur?

 

Şöyle bir şey söyleyebilirim. Bizde baya bir genç oyuncu var. Burada yakaladıkları şansı belkide başka bir yerde yakalayamazlar. Gerçekten Gaziantepspor bizim futbolcular için çok büyük bir nimet, çok köklü bir camiadayız ve buradaki şans gençlerimiz için bulunmaz bir nimet. O yüzden bu şansı gerçekten çok, çok iyi değerlendirmeleri gerekiyor. Şans bir kere gelir ve bunu iyi değerlendirmek gerekir. Çünkü Gaziantepspor’un her zaman bir hedefi vardır. Hedefler doğrultusunda yeni futbolcular gelecektir. Bizim gittiğimiz, geldiğimiz gibi diğer arkadaşlar gibi. Buda Gaziantepspor’un yararına tabii ki.. O yüzden gençler çok iyi çalışıp üstüne koymaları lazım.. Kendi gelecekleri ve kaderleri içinde çok önemli..

 

GÖRDÜĞÜM EN MÜKEMMEL İNSAN

 

Bir çok hoca ile çalıştınız ama bize Okan Buruk’u nasıl anlatırsınız?

 

Hocamızla ilgili aklıma ilk gelen onun insani, mütevazi ve karakter yapısı mükemmel bir insan diyebilirim. O kadar büyük işler başarmış bir adamın hiç bir şekilde bir egosu yada her hangi bir şekilde kompleksi, kaprisi yok desem yeridir. O kadar mükemmel, mütevazi bir insan ki yanınızdan geçse kendisini belli etmez. O kadar ki mütevazi… Bu çok büyük karakterli, büyüklüğünü gösteriyor benim gözümde.  O benim için daha değerli oluyor. Benim hocamıza karşı saygım sonsuzdur. Futbolcular gerçekten üstüne bir şeyler koyuyorsa buda hocamızın sayesinde. Gerçekten çok büyük bir değer.. Hocalık anlamında da gerçekten çok iyi hazırlıyor bizi maçlara.. Maçları çok iyi analiz ediyor, ona gore bizleri hazırlıyor. O yüzden Okan hocamın önü çok parlak, gerçekten önümüzdeki yıllarda çok ses getirecek. İnşallah bunuda Gaziantepspor’la sağlayacak.

 

Taraftarımızla ilgili neler söylemek istersin, onlara ne gibi çağrın olur?

 

Futbolda her zaman iyi ve kötü zamanlar olur. Benim istediğim şu sadece iyi günde stadı doldurmasınlar, kötü günde de yanımızda olsun. Taraftar böyle günlerde daha çok lazım olur. Dediğim gibi genç bir takımız, taraftar desteğine ihtiyacımız var. Önümüz açık, bu yolda taraftarlarımızı da yanımızda görmek istiyoruz. Çünkü taraftarlarda bu işin bir parçası, onlarda birlikte ancak bu başarıları elde edebiliriz. O yüzden yanımızda, arkamızda bizi desteklemelerini çok istiyoruz. Sahada elinden geleni yapan bir takım var, bunuda herkes görüyor. İyi oynuyoruz, kötü oynuyoruz o ayrı bir şey ama takım elinden geleni yapıyor.

 

Kaptan antrenmanlar çok coşkulu geçiyor, bunun sebebi nedir?

 

Bu takımın ve hocanın yapısına bağlı.. Her zaman bunu söylüyoruz, çok güzel bir ortamımız var. Hoca da sağolsun her ortamda takıma güvendiğini söylüyor ve pırıl, pırıl bir takıma sahip olduğunu söylüyor. Buda bizi çok mutlu ediyor zaten takımda hocanın sözleriyle konsantre oluyor ve hocamız içinde ekstra bir şeyler yapmak istiyor. Aynı zamanda takımın karakter yapısı da buna çok müsait. Herkes üstüne bir şeyler koyup daha iyi olmak istiyor. Bunlarda doğal olarak idmanlara yansıyor. Herkes idmanlardan çok, çok zevk alıyor. İnşallah bu performansımızın daha da üstüne çıkartıp daha iyi yerlere geliriz.

 

 

 

BEN BÖYLE BİR BAŞKAN GÖRMEDİM

 

Sizin gözünüzde başkanımız İbrahim Kızıl?

 

Ben çok başkanla çalıştım açıkcası.. Bunu çok samimi bir şekilde söylüyorum bazı kesimlerce başkanımız hakkında tepkiler oluyor ama şöyle bir gerçek var elinde ne kadar para olursa olsun onu Gaziantepspor’a feda etmeye hazır bir adam. Buna oynadığım yıllarda çok kez şahit oldum. Bunu yapabilecek başka bir başkan göremiyorum. Başka bir kulüplerde böyle bir örnek yok. Onu gördüğüm an başkanımızın niyetini, Gaziantepspor sevdasını tam olarak anlamış oldum. Hiç bir şekilde fedakarlıktan kaçmıyor. Örnek vereyim maç sonrası prim oluyor, bazen prim futbolcuların beklentisinin üstüne çıkıyor. Buda sadece başkanın Gaziantepspor sevgisinden kaynaklanıyor. Bunu gerçekten samimi bir şekilde söylüyorum, başka hiç bir başkanda bunu görmedim. Bu gerçekten çok önemli bir konu.. Maddi ve manevi olarak kulüp için her şeyi yapan bir adam.. Buna bir çok kezde şahit oldum. Bunları söyleme gibi bir zorunluluğum yok ama gerçekten harika bir başkanımız var. Gerçekten bu başkanı takdir etmek gerekiyor.

 

Boş vaktinde neler yapıyorsun?

 

Gerçekten bizim takım ortamı çok iyi maşallah… Antrenman dışında arkadaşlarla sıkça görüşüyoruz. Sinema olur, playstaion olur, yemeğe çıkmak olur. Gerçekten arkadaşlarla birlikte zaman harcıyoruz. Ailemiz gidip, geliyor onlarla birlikteyiz. Gaziantep’te çok şey var mı yok mu dersek çok güzel yemek kültürü var. Onuda en iyi şekilde değerlendirmeye çalışıyoruz. Onun dışında çok güzel vakit geçiriyoruz.

 

BABAMA NE KADAR TEŞEKKÜR ETSEM AZ

 

Babanız sizin için büyük önem taşıyor ve hep yanınızda?

 

Babam bir kaç yıl once rahatsızlık geçirmişti, beyin kanaması geçirmişti. Bundan dolayı zaten Gaziantep’ten ayrılmak zorunda kaldım. Babamın benim burada olmamda en büyük payı olan birisi.. Büyük bir emeği var bende.. Ne kadar çok teşekkür etsem azdır.. Gerçekten zamanında kendi işini bırakıp maddi ve manevi bana destek çıkıp, bana sahip çıkıp bu kariyere gelmemde yardımcı oldu. O yüzden böyle bir babaya sahip olduğum için çok mutluyum. Bütün anneler, babalar çok değerlidir. Onların benim yanımda olması çok güzel bir şey ve onlardan çok büyük güç alıyorum, motive oluyorum.

 

Milli takımla ilgili değerlendirme yapar mısın?

 

Açıkcası bende her zaman Milli takımda oynamak isterim. Her zaman çok istekliyim.. Ankaragücü’nde oynarken bir kaç gündeme gelmiştim. Şimdi yaş 30’a geldik öyle bir kaygım yok, seçilir miyim, seçilmez miyim. Ben şu anda işime konsantre oluyorum. Ama benim dışında çok iyi performans gösteren ve A millli takıma gitmesi gereken çok değerli arkadaşlarım var. Muhammet Demir olsun ilerleyen dönemlerde Barış, Oğulcan, Muhammed İldiz olsun gençlerden bahsediyorum.. Belki ismini unuttuğum arkadaşlarım var bunlar gerçekten A milli takımda ses getirecek isimler.. Şu anda A milli takımda oynayan futbolculardan hiç bir eksikleri yok. Sağlıklı bir şekilde performanslarının üzerine koyup ilerliyorlar. Ümit ediyorum ki bizim arkadaşlar yakın zamanda bu emeğinin karşılığını alıp A milli takıma seçilirler..

 

Ülke futbolu ile Avrupa futbolunu değerlendirirsek ne gibi fark var?

 

Ben çok fark görmüyorum aslında ama şöyle değerlendirmek gerekiyor. Geçtiğimiz haftalarda Konya’da oynadık. Konyaspor’un yeni stadı var Kayseri gibi.. O statlar her yerde olması lazım. Gerçekten kıskandım yani.. Kıskandım darken pozitif anlamda çok güzel bir şey yani bu.. Beni çok mutlu ediyor, inşallah bize yapılan statta Gaziantep’e yakışır bir stat olacak. Yeni statlar hem seyirci, hem futbol kalitesini arttırır.. Ayrıca yeni statlar Türkiye ligini daha üst seviyelere çıkaracağını düşünüyorum.

 

HERKES HATA YAPIYORSA HAKEMLERDE YAPABİLİR

 

Hakemlerle ilgili düşüncen nedir?

 

Her maçta mutlaka hakemler eleştiriliyor, bizlerde eleştiriliyoruz. Dışardan futbolu da eleştiriyorlar, hakemi de eleştiriyorlar. Dışardan gerçekten her şey çok kolay görünüyor. Kendimizi hakemlerin yerine koysak gerçekten çok zor şartlar altında çalışıyorlar. Nasıl çok zor şartlar altında çalışıyor, bir yandan futbolcular baskı uyguluyor, bir yandan taraftarlar baskı uyguluyor.. Aynı şekilde verdiğin tüm kararlar doğru olacak diye bir şey yok. Futbolcular nasıl hata yapıyorsa hakemlerde hata yapıyor. Onların çok açısından çok zor maçlar çıkarıyorlar.

 

Hayatında unutamadığın iyi veya kötü an?

 

Beni mutlu eden en önemli an Almanya’dan Samsunspor’a transfer olmam ve hem Milli takımda oynamamdı. Ertuğrul hocamın daveti üzerine transfer görüşmesine gittim babamla.. Babamın o mutluluğu beni çok mutlu etti. Onu hiç bir zaman unutamam. Çünkü benim için babam çok büyük emek Verdi. Orada da emeğinin karşılığını alarak mutlu olmuştu.

 

Yemeklerle aran iyi genelde favori yemeğin ne?

 

Eti severim ama aynı zamanda yuvarlamayı çok seviyorum.. Aşçımız Muhammet usta bu konuda çok, çok iyi.. Onunda reklamını yaptık ama gerçekten çok güzel yemekler yapıyor ve işini çok iyi biliyor. İstediğimiz şeyler olduğunda severek yapıyor. Severek yaptığı içinde ortaya güzel malzeme çıkıyor. Öyle yemekler yapıyor ki dışarı çıkmaya ihtiyaç bile duymuyoruz.. Kebap yani kısacası Gaziantep mutfağında yemediğimiz yemek yok. Ayrıca baklava olsun, künefe olsun, katmer olsun super vazgeçilmez tatlar..

 

TAKIMDAKİ HERKES BİRER ASLAN PARÇASI

 

Takımda herkes malzemeci Nizamettin Kurt’a takılıyor neden?

 

Burada çok güzel bir ortam var. Nizamettin abi ve diğerleri hepsi bir aslan parçası.. Hepsiyle şakalaşıyoruz, oldukça güzel zaman geçiriyoruz. Gerçekten hepsine helal olsun, çok büyük emek veriyorlar. O konuda gerçekten çok mutluyum çünkü böyle ekibe sahibiz. Sahaya çıkıp oynamamız bu insanlardan dolayı.. A’dan Z’ye bu kulüpte herkesin çok önemli emekleri var. Hepsine teşekkür ediyoruz.

 

Örnek aldığın veya idol aldığın bir isim var mı?

 

Örnek aldığım Fransız bir futbolcu vardı Thuram… Lilian Thuram’ı örnek alıyorum. Onu çok, çok hayranlıkla izliyordum.. Çok .beğeniyordum, yapısı, fizik gücü ve zekasına hayrandım. Türk futbolunda Alpay’ı çok beğeniyordum. Alpay isteği ve hırsını arkadaşlarına yansıtıyordu onu çok beğeniyordum. Ondan da neler öğrenebilirim diye o gözle bakıyordum.

 

 

 

Futbolu bıraktığında ne yapmayı düşünüyorsun?

 

Çok büyük konuşmak istemem açıkçası çünkü benim birlikte oynadığım futbolcu arkadaşlarım vardı. Gerçekten çok zorlu bir iş yapıyoruz, kolay bir iş değil. Bazı arkadaşlarım futbolu bıraktığımda futbolun F’sini bile ağzıma almayacağım, başka işlere yöneleceğim diyenler oldu. Ama bunları söyleyenler aradan 1 yıl geçti, geçmedi ya hocalık yaptı, ya menejerlik yaptı hiçbir şekilde futboldan kopamadılar. Hatta tekrar futbola dönmek isteyen arkadaşlarım oldu. O yüzden hiçbir şey şu an aklımdan geçmiyor. İlk başta ben kariyerimi en iyi şekilde sürdürmek istiyorum. Çünkü daha uzun yıllar oynamak istiyorum açıkçası.. Ondan sonra zamanı geldiğinde bununla ilgili de düşüneceğiz inşallah.. Birde Gaziantepspor’da daha iyi yerlere gelip, başarılar elde etmek istiyorum.

 

HEDEFİMİZ İNŞALLAH KUPAYI KALDIRMAK OLUR

 

Türkiye kupasında hedef ne?

 

Benim her zaman hedefim her zaman yükseklerde olmak.. Takım olarakta böyle, gidebildiğimiz noktaya kadar gitmeye çalışacağız. Avrupa’ya gitmenin en kısa yolu.. Türkiye kupası olmasa bile benim Gaziantepspor’daki son yılımda Spor Toto Kupasını kazanmıştık. O kupa bile bize çok büyük mutluluk vermişti. O kupayı almazdan önce talihsiz bir durumdan dolayı içeri giren başkanımıza söz vermiştik. Haksız yere içeri girmişti o kupayı alarak ona verdiğimiz sözü tuttuğumuz için çok mutlu olmuştuk. Türkiye kupasında gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz, kupada ne olacağı hiç belli olmaz. Hedefimiz inşallah kupayı kaldırmak olur.

 

Son olarak söylemek istedikleniniz nedir?

 

Her zaman söylüyorum dergimiz aracılığıyla bir daha söylemiş olalım. Her şeyi bir kenara bırakalım, herkes hata yapabilir, yanlış yapabiliriz ama sonuçta Gaziantepspor dediğin zaman Türkiye’de bu Gaziantep’I temsil ediyor. Belki kimse farkında değil ama Gaziantepspor çok önemli bir marka, buna destek olsunlar. Malesef şu an Gaziantepspor’un değerini bilmiyoruz. Sadece maddi olarak demiyorum ben bunu manevi olarak bile insanları yanımızda görmek bizi mutlu eder bize güç verir. Bu değeri unutmayalım ve destek olalım. Özellikle Gaziantep halkına sesleniyorum, ben dışardan gelen birisi olarak sahip çıkıyorsam destek çıkıyorsam Gaziantep halkının daha çok sahip çıkması gerekir. Gaziantep halkına da bu yakışır.

 

 

 

Facebook
Twitter
KONU : ANTRENMAN
TAR�H : --- Temmuz 2017 ---
SAAT : ---
YER : Celal Doğan Tesisleri
A�IKLAMA :
 • 34. Hafta


  Antalyaspor
  4-1

  Gaziantepspor
  02 Haziran 2017 Cuma / 20.00
  Antalya Stadyumu
 • 33. Hafta


  Gaziantepspor
  0-4

  Beşiktaş
  28 Mayıs 2017 Pazar / 19.00
  Kalyon Arena
 • 32. Hafta


  Çaykur Rizespor
  2-0

  Gaziantepspor
  20 Mayıs 2017 Cumartesi / 13.30
  Rize Didi Stadyumu
 • 31. Hafta


  Gaziantepspor
  1-2

  Galatasaray
  14 Mayıs 2017 Pazar / 19.00
  Kalyon Arena
 • 30. Hafta


  Akhisar Belediyespor
  6-0

  Gaziantepspor
  8 Mayıs 2017 Pazartesi / 20.00
  Manisa 19 Mayıs
 • 29. Hafta


  Gaziantepspor
  0-0

  Kardemir Karabükspor
  28 Nisan 2017 Cuma / 20.00
  Kalyon Arena
 • 28. Hafta


  Konyaspor
  1-2

  Gaziantepspor
  21 Nisan 2017 Cuma / 20.00
  Büyükşehir Belediye Stadyumu
 • 27. Hafta


  Gaziantepspor
  2-3

  Alanyaspor
  08 Nisan 2017 Cumartesi / 16.00
  Gaziantep Arena
 • 26. Hafta


  Osmanlıspor
  0-2

  Gaziantepspor
  02 Nisan 2017 Pazar / 13.00
  Osmanlı Stadyumu
 • 25. Hafta


  Kayserispor
  3-4

  Gaziantepspor
  18 Mart 2017 Cumartesi / 16.00
  Kadir Has Stadyumu
 • 24. Hafta


  Gaziantepspor
  0-2

  Kasımpaşa
  11 Mart 2017 Cumartesi / 19.00
  Gaziantep Arena
 • 23. Hafta


  Bursaspor
  2-1

  Gaziantepspor
  4 Mart 2017 Cumartesi / 16.00
  Büyükşehir Belediye Stadyumu
 • 22. Hafta


  Gaziantepspor
  1-1

  Fenerbahçe
  26 Şubat 2017 Pazar / 19.00
  Gaziantep Arena
 • 21. Hafta


  Başakşehir
  0-0

  Gaziantepspor
  18 Şubat 2017 Cumartesi / 16.00
  Başakşehir Fatih Terim Stadyumu
 • 20. Hafta


  Gaziantepspor
  1-0

  Adanaspor
  13 Şubat 2017 Pazartesi / 20.00
  Gaziantep Arena
 • 19. Hafta


  Trabzonspor
  4-0

  Gaziantepspor
  29 Ocak 2017 Pazar / 14.00
 • 18. Hafta


  Gaziantepspor
  0-1

  Gençlerbirliği
  12 Nisan 2017 Çarşamba / 17.30
  Gaziantep Arena
 • 17. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Antalyaspor
  15 Ocak Pazar 2017 / 16.00
  Gaziantep Arena
 • 16. Hafta


  Beşiktaş
  1-0

  Gaziantepspor
  24 Aralık 2016 Cumartesi / 19.00
  Vodafone Arena
 • 15. Hafta


  Gaziantepspor
  1-2

  Çaykur Rizespor
  18 Aralık 2016 Pazar / 13.30
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 14. Hafta


  Galatasaray
  3-1

  Gaziantepspor
  11 Aralık 2016 Pazar / 19.00
  Türk Telekom Arena
 • 13. Hafta


  Gaziantepspor
  1-2

  Akhisar Belediyespor
  4 Aralık 2016 Pazar / 16.00
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 12. Hafta


  Kardemir Karabükspor
  2-0

  Gaziantepspor
  26 Kasım 2016 Cumartesi / 13.30
  Dr. Necmettin Şeyoğlu
 • 11. Hafta


  Gaziantepspor
  0-3

  Konyaspor
  19 Kasım 2016 Cumartesi / 13.30
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 10. Hafta


  Aytemiz Alanyaspor
  4-3

  Gaziantepspor
  05 Kasım 2016 Cumartesi / 13.30
  Oba Stadyumu
 • 9. Hafta


  Gaziantepspor
  3-1

  Osmanlıspor
  29 Ekim 2016 Cumartesi / 13.30
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 8. Hafta


  Gaziantepspor
  1-2

  Kayserispor
  21 Ekim 2016 Cuma / 20:00
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 7. Hafta


  Kasımpaşa
  0-0

  Gaziantepspor
  15 Ekim 2016 Cumartesi / 14.00
  Recep Tayyip Erdoğan Stadyumu
 • 6. Hafta


  Gaziantepspor
  3-2

  Bursaspor
  1 Ekim 2016 Cumartesi / 19.00
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 5. Hafta


  Fenerbahçe
  2-1

  Gaziantepspor
  25 Eylül 2016 Pazar / 19.00
  Ülker Stadyumu
 • 4. Hafta


  Gaziantepspor
  0-1

  Başakşehir
  18 Eylül 2016 Pazar / 19.30
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 3. Hafta


  Adanaspor
  0-0

  Gaziantepspor
  10 Eylül 2016 Cumartesi / 20:00
  5 Ocak Fatih Terim
 • 2. Hafta


  Gaziantepspor
  1-0

  Trabzonspor
  27 Ağustos 2016 Cumartesi / 21.45
  Kamil Ocak Stadyumu
 • 1. Hafta


  Gençlerbirliği
  2-0

  Gaziantepspor
  21 Ağustos 2016 Pazar / 19.30
  Ankara 19 Mayıs
S TAKIM O G B M Puan
1 Beşiktaş 32 21 8 3 71
2 Medipol Başakşehir 32 19 10 3 67
3 Fenerbahçe 32 17 9 6 60
4 Galatasaray 32 18 4 10 58
5 Antalyaspor 32 15 7 10 52
6 Trabzonspor 32 14 8 10 50
7 Akhisar Belediyespor 32 13 6 13 45
8 Kasımpaşa 32 12 7 13 43
9 Atiker Konyaspor 32 11 10 11 43
10 Gençlerbirliği 32 10 10 12 40
11 Aytemiz Alanyaspor 32 12 4 16 40
12 Karabükspor 32 11 6 15 39
13 Osmanlıspor 32 9 11 12 38
14 Kayserispor 32 10 7 15 37
15 Bursaspor 32 10 5 17 35
16 Çaykur Rizespor 32 8 6 18 30
17 Gaziantepspor 32 7 5 20 26
18 Adanaspor 32 6 7 19 25
 
 
 
 
Gaziantepspor Kulübü Resmi İnternet Sitesinde Bulunan Yazılı ve Görsel İçerikler İzin Alınmadan ve Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz.
Tüm Hakları Gaziantepspor Kulübüne Aittir.
Gaziantepspor © 1969 - 2011